Кошик
1626 відгуків
При замовленні до 14:00, відправлення того ж дня.Замовити
+380 (50) 179-90-45
Герасима Кондратьева 162, Суми, Україна
AtmoSfera
Залишити відгук

Штроборіз (бороздоріз)

Штроборіз (бороздоріз)

Штроборіз (бороздоріз) – інструмент для нарізування штроб (борозен – глибоких та широких пазів) у кладці цегли, бетоні, камені або інших матеріалах, з яких зроблено стіни та перекриття будівель.

На відміну від болгарки штроборіз оснащений двома паралельно різальними дисками - спеціальними алмазними колами. Також передбачена можливість регулювати глибину і ширину борозен, що прорізаються. Цією особливістю конструкції пояснюється висока ефективність інструменту – швидкість та точність виконання борозен.

Також штроборіз вигідно відрізняється від болгарки та значно меншою кількістю пилу, що утворюється під час роботи. Він застосовується в монтажних та будівельних роботах найчастіше для прокладання труб, систем газопостачання, електропроводки, опалення та інше.

Штроборез - один з небагатьох інструментів, до якого не застосовується звична класифікація: побутові та професійні моделі. Для домашніх ремонтно-будівельних робіт краще придбати компактну та легку модель.

Потужність та вага

Від потужності штроборезу безпосередньо залежить його продуктивність, тривалість безперервної роботи та вага.

Трапляються штроборізи потужністю в межах 1000-2600 Вт і більше. У легких компактних моделей потужність становить від 1000 Вт, а більш важких і продуктивних – від 2500 Вт. Вони менш швидкісні, зате мають значний момент, що крутить, і з легкістю орудують великими дисками в самих в'язких і твердих матеріалах.

Важливо пам'ятати, що для обробки твердих матеріалів обов'язково потрібний штроборіз великої потужності.

Слід зазначити, що для деякого виду робіт (наприклад, стельових) важливо дотримуватися балансу між необхідною потужністю і вагою. Занадто потужний та важкий інструмент швидко викличе втому користувача. З іншого боку, легкий і компактний інструмент не підходить для нарізування борозен під час прокладання сантехнічних комунікацій.

Швидкість обертання

Від потужності також залежить і кількість оборотів – що вище потужність, то більше вписувалося кількість оборотів. Цей показник багато в чому визначає ефективність роботи штроборезу. Середні параметри швидкості інструменту становлять 5-11 тис. об/хв. Найчастіше використовуються штроборізи зі швидкістю від
6 до 9 тисяч. про/хв.

Для дуже твердих матеріалів застосовують інструменти зі швидкістю 11 тис. об/хв і більше.

Діаметр пильних дисків

Основна робоча частина штроборезу – пиляльні диски. Їхній діаметр знаходиться в діапазоні від 115 до 230 мм і визначається характеристиками штроборезу. Від цього показника залежить глибина пропиляного паза – чим більший діаметр диска, тим глибше паз.

Максимальна глибина та ширина паза

Оскільки основою функцією штроборізу є нарізання борозен певної глибини та ширини, то за цими параметрами можна судити про можливості інструменту. Чим більша максимальна глибина і ширина паза, тим вища ефективність роботи штроборезу і тим більше коло завдань він здатний вирішити.

Середні параметри глибини паза становлять 30-60 мм, ширини паза – 30-50 мм.

Функції

Плавний пуск - забезпечує плавний розгін електродвигуна, тим самим збільшуючи термін його служби. Робочі диски інструменту розкручуються поступово, внаслідок чого зменшується віддача штроборезу та навантаження на механічні вузли та передачі.

Захист від перевантаження – дозволяє автоматично відключити інструмент при найбільших навантаженнях, які можуть його пошкодити.

Стабілізація оборотів - фіксує потрібну оператору частоту обертання і, незалежно від сили, що додається, зберігає обороти на цьому рівні. Ця система допомагає зберегти продуктивність у процесі роботи. Ця функція дозволяє отримувати рівномірні та якісні борозни незалежно від особливостей матеріалу.

Пилевидалення - спеціальна функція збору пилу в процесі роботи. Пил ускладнює видимість і дихання людини, знижує роботу пристрою і навіть здатний вивести інструмент з ладу.

Штроборези оснащуються спеціальною системою видалення пилу, що складається з кожуха з патрубком для підключення зовнішнього пилососа, контейнера з фільтром або мішка. Треба сказати, що і сам кожух завдяки лабіринтній структурі, добре вловлює пил.

Оснащення

Додаткова рукоятка - допомагає правильно розподілити зусилля при роботі з інструментом і знизити вібрацію. Це особливо важливо у роботі з важким для обробки матеріалом. Забезпечує зручне утримання інструменту обома руками у необхідному положенні. Деякі моделі штроборезу мають рукоятку з прогумованим протиковзким покриттям.

Антивібраційна система - являє собою особливі амортизатори, що знижують рівень вібрації інструменту. Це дозволяє прибрати неприємні відчуття у руках.

Блокування від випадкового пуску - перемикач, що запобігає запуску двигуна штроборезу при випадковому натисканні кнопки включення. Цей пристрій підвищує рівень безпеки оператора під час роботи з інструментом.

Фіксація шпинделя - спеціальний механічний пристрій, що утримує від провертання шпиндель, на який встановлюються диски. Це полегшує заміну робочого диска штроборезу.

Регулювання частоти обертання - пристрій, за допомогою якого можна налаштувати штроборіз для роботи з різними матеріалами (камінь, метал, бетон, дерево), знижуючи або підвищуючи частоту обертання.

Захист двигуна від пилу – крім функції видалення пилу, в деяких моделях штроборізів обмотка робочих деталей обробляється штучною смолою. Таким чином, більша частина бруду та пилу осідає на зовнішній обмотці і не потрапляє всередину двигуна. Штроборіз із таким захистом має більший ресурс надійності та довговічності.

Запобіжна муфта - захищає двигун штроборезу від перегорання у разі заклинювання дисків при контакті з неоднорідним матеріалом або з диском, що затупився в процесі роботи, що обробляє твердий матеріал.

Кейс – призначений для зручності зберігання та транспортування штроборезу та його приладдя.

Важливо: при виборі інструменту слід звернути увагу на напрямок робочого руху. Залежно від напрямку обертання диска, одні моделі під час різання потрібно тягнути, інші штовхати. Ця обставина ніяк не впливає на продуктивність штроборізів, проте має значення для зручності роботи оператора за різних видів робіт.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner